توصیه های خرید

توصیه های خرید

توصیه های خرید

محصولات چینی بهداشتی ایساتیس شامل انواع توالت‌ فرنگی، توالت ایرانی، انواع روشویی و دیگر محصولات است. برای بررسـی کـیفی محصولات چینی بـهداشتی، باید علاوه بر جذابیت ظاهری، به کارایی و نحوه عملکرد محصولات نیز توجه کرد. مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری و عملکردی که هنگام خرید چینی بهداشتی باید به آن توجه کرد، عبارتند از:

·         شفافیت لعاب

  • شفافیت لعاب موجب درخشندگی و زیبایی هرچه بیشتر محصول می‌شود که این موضوع وابسته به استفاده از مواد مرغوب و شرایط پخت مناسب است. ازآنجاکه وضوح تصویر انعکاسی از یک شی، معیار مناسبی برای شفافیت محصول است؛ میزان شفافیت لعاب، به‌طور دقیق از میزان برگشت نور تابیده شده به محصول اندازه‌گیری می‌شود. همچنین اگر محصولات مختلفی از چینی بهداشتی، زیر نور کافی قرار بگیرد شفافیت لعاب آن‌ها با چشم معمولی هم قابل مقایسه و تشخیص است.

·         سطح لعاب

  • سطح لعابی مرغوب است که چنانچه زیر نور کافی قرار بگیرد، کاملاً صاف و یکدست، بدون موج و هرگونه ناهمواری،فرورفتگی یا برآمدگی قابل لمس باشد. لعابی که فاقد سطح صاف و یکدستی باشد، جرم‌گیر خواهد بود و پس از استفاده مکرر، به‌سختی تمیز می‌شود.

·         وجود ترک‌های بسیار ریز (مویی) روی لعاب

  • این‌گونه ترک‌های مویی شکل، اغلب با چشم عادی قابل‌مشاهده نیستند و تنها با کشیدن ناخن روی سطح لعاب می‌توان به وجود آن‌ها پی برد. این ترک‌ها به شکل ترک‌های ممتد و بلند یا تارعنکبوتی هستند که بر اثر شوک حرارتی یا عدم تطابق ضریب انبساط حرارتی بدنه و لعاب رخ می‌دهد.

·         میزان جذب آب محصول

  • طبق استانداردهای بین‌المللی، میزان جذب آب برای یک محصول چینی باید کمتر از نیم درصد باشد. این ویژگی، به‌ویژه برای توالت‌های آسیایی و فرنگی حائز اهمیت است، چراکه در تمــاس مستقیم با آلودگی بوده و درصورتی‌که میزان جذب آب در آن‌ها بالا باشد، باعث تجمع آلودگی، بوی بد و درنتیجه ایجاد محیطی غیربهداشتی می‌شود. حتی ممکن است به دلیل جذب آب و انبساط بدنه، در محصول ترک‌هایی ایجاد شود و به‌مرورزمان بشکند. یکی از آسان‌ترین روش‌هایی که به‌طور نسبی می‌تواند میزان جذب آب محصولات چینی بهداشتی را با هم مقایسه کند، چکاندن یک قطره آب روی قسمت لعاب نخورده بدنه و مقایسه سرعت نفوذ آب در بدنه است. سرعت بالای نفوذ آب درون بدنه نشان‌دهنده بالا بودن میزان جذب آب محصول است و این محصول انتخاب مناسبی نخواهد بود.

·         پیچیدگی محصولات

  • این عیب در اثر استفاده از مواد نامرغوب و پخت نامناسب ایجاد می‌شود و راه تشخیص آن، نگاه کردن به محصول از زوایای مختلف است. یک محصول چینی بهداشتی مرغوب، باید کاملا متقارن باشد. پیچیدگی توالت فرنگی موجب ایجاد اشکالاتی در نصب و عملکرد آن می‌شود، همچنین این عیب مانع از قرار گرفتن صحیح روشویی‌ها روی کابینت یا پایه می‌شود. علاوه‌براین، در نصب سایر محصولات نیز کاملا مشهود خواهد بود و ممکن است باعث ایجاد آب‌ماندگی و رسوب جرم و املاح در بعضی محصولات شود.

·         افتادگی محصولات

  • هنگامی‌که به یک محصول نگاه می‌کنید، باید تمام سطوح محصول با هم موازی باشند. افتادگی محصول، ضمن ایجاد ظاهری نامناسب، می‌تواند در عملکرد محصول نیز تأثیر نامطلوبی داشته باشد. همچنین ایجاد هرگونه انحراف در خطوط صاف محصول نیز می‌تواند حاکی از وجود این نقص در محصول باشد.

·         سوراخ سوزنی

  • در محصولات چینی بهداشتی، وجود سوراخ سوزنی از شایع‌ترین عیب‌ها محسوب می‌شود که عبارت است از سوراخ‌های سوزنی بسیار ریز و قابل‌مشاهده‌ روی سطح لعاب که سبب افت شفافیت و ناصافی می‌شود و همچنین عامل اصلی رسوب جرم در محصول است.

·         آلودگی‌های سطحی

  • گاه ممکن است روی سطح لعاب، آلودگی‌هایی به‌صورت خال‌های مشکی، سبز یا ناخالصی مشاهده شود که از کیفیت ظاهری محصول کاسته و در مورد اخیر (ناخالصی) می‌تواند موجب تجمع آلودگی‌ها و رسوب جرم در حین مصرف شود.

·         سهولت نصب و لوازم جانبی

  • وجود تمامی لوازم جانبی موردنیاز مانند لوله و اتصالات لازم، پیچ، مهره، واشر و همچنین راهنمای کاربردی نصب ضروری است.

·         خدمات پس از فروش محصول

  • نصب صحیح محصول جزء عوامل مؤثر بر عملکرد و زیبایی آن است که بهتر است توسط شخصی ماهر و از طرف تولیدکننده یا نماینده آن انجام پذیرد. همچنین پاسخگویی تولیدکننده در مورد هرگونه نقص فنی یا نقص عملکردی محصول و در صورت لزوم تعویض آن با یک محصول سالم، از معیارهای انتخاب محصول است.

·         بسته‌بندی مناسب

  • محصولات چینی، ترد و شکننده هستند و بنابراین بسته‌بندی آن‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که هنگام حمل‌ونقل کمترین آسیب را ببیند، به‌ویژه اینکه ممکن است در اثر آسیب، ترک‌هایی در محصول ایجاد شود که در هنگام خرید و نصب قابل‌مشاهده نباشند و به‌مرورزمان موجب شکستن آن شوند.

·         تنوع مدل

  • بالا بودن تنوع مدل‌های تولیدی یک تولید‌کننده، قدرت انتخاب مشتریان را با سلائق مختلف افزایش می‌دهد.

 

000

دسته ها: خدمات شرکت

دیدگاه های بازدیدکنندگان

سید سعید میرجلیلی 17 اردیبهشت 1398 - 08:42

سلام وعرض ادب
تشکر خیلی عالی بود

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.